Daydream Aloe Vera Balance
Cod: 599



Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Mască specială pentru ochi de dormit Aloe Vera Balance de Daydream, care conține extracte din plantă Aloe Vera și vitamina E. Astfel, nu doar că oferă protecție împotriva luminii, dar furnizează și o excelentă formulă anti-îmbătrânire. Aceste substanțe se găsesc în microcapsule și sunt activate numai în combinație cu căldura corpului. Efectul de îngrijire a pielii oferit de această mască este garantat pentru cel puțin 300 de utilizări. Cu alte cuvinte, presupunând că masca este utilizată de o singură persoană în fiecare noapte, efectul său va dura un an întreg. Masca este fabricată din material de înaltă calitate și se adaptează perfect la față datorită formei sale speciale. Masca este compusă din până la șase straturi, asigurând astfel o întunecare perfectă.

Partea din spate a măștii este fabricată din fibră de bambus (vâscoză din bambus). Astfel, masca este foarte moale și confortabilă.

Masca are în jurul nasului pernuțe speciale din spumă, care împiedică pătrunderea luminii solare pe dedesubt.

Benzile extrem de rezistente permit ajustarea pentru orice dimensiune a capului.

La fel ca toate celelalte măști Daydream, o puteți folosi pe aceasta ca mască de răcire. Pachetul special de răcire poate fi răcit în frigider și introdus în orificiul din răzuitor, dacă este necesar. Efectul de răcire durează 30 de minute.

Spre deosebire de măștile răcoritoare obișnuite, stratul intermediar de material textil acționează ca o protecție pentru piele. Datorită acestui lucru, efectul de răcire nu este inconfortabil. Efectul de răcire asigură ameliorarea durerilor de cap, migrenelor. În același timp, ajută în cazul ochilor umflați și al temperaturilor ridicate (de exemplu, în timpul verii într-un dormitor fierbinte sau corturi).

Parametri suplimentari
| Categorie: | Măsti de dormit |
|---|---|
| Greutate: | 0.087 kg |
| EAN: | 4260118760562 |
| Culoare: | Alb, Verde |
| Material: | Poliester 70%, Bumbac 20%, Poliamidă 10% |
| Lungimea benzii de cauciuc: | 23 cm - 61 cm |
| Buzunar pentru inserție de răcire: | Da |
| Dimensiuni: | 20 cm x 9 cm |
| Tip elastic: | Reglabil |
| Inclusiv inserție de răcire: | Da |
| Marcă: | Daydream |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!

Daydream a fost fondată în 2005 ca prima companie cu un proiect al cărui singur produs a fost măști de ochi pentru somn. Ea a investit în cercetare și dezvoltare pentru a crea cea mai bună mască de somn. În 2008, ea a adăugat la toate măștile tampoane de gel de răcire pachet de răcire pentru un confort și mai mare. Astăzi, compania este un lider european în domeniul accesoriilor de călătorie și de somn și a vândut peste 1 milion de măști de somn în cei peste 10 ani de activitate.
| Companie producătoare : | daydream GmbH |
|---|---|
| Adresă : | daydream GmbH In Ückerath 7, 41542 Dormagen, Deutschland |
| Adresă de e-mail : | shop@daydream.ch |
